Harranti
Zpět

LEKI CUP 2018 v režii Harrantů

Událost je určena pro: Rodiče i děti

Mladé lyžařské naděje se v Zásadě utkaly v obřím slalomu

V sobotu 20. ledna odstartoval Leki Cup 2018

 

Zásada 24. 1. 2018 - Leki Cup vstoupil do svého 3. ročníku. První závod seriálu se konal v sobotu 20. 1. a v neděli 21. 1. v Zásada Ski Centru. Závodu, který organizoval Ski club Harranti Harrachov, se účastnilo téměř 200 dětí z České republiky a Polska.

 

Leki Cup a zárověň Pohár Libereckého a Středočeského kraje je seriál dětských lyžařských závodů pořádaných v rámci soutěží SLČR v kategoriích mladší přípravka (ročníky 2010-2013), přípravka (ročníky 2008-2009) a předžáci (2006-2007). Sestává se z 12 závodů v 6 střediscích Libereckého kraje. V této sezóně je pod názvem Leki Cup již realizován třetí ročník tradičních závodů, které generují mnoho dětských talentů pro pokračování v žákovských kategoriích.

Letos se závody, po úvodním zastavení v Zásadě, uskuteční ve ski-areálech Vysoké na Jizerou, Rokytnice – Studenov, Tanvaldský Špičák, Kamenec a Ještěd.

 

Každého závodu se účastní cca 150-300 dětí od 5 do 12 let. Průběh závodů, včetně výsledků a důležitých informací je k dispozici na webových stránkách www.lekicup.cz. Poslední závod seriálu je finálový a v jeho rámci jsou vždy vyhlášeny celkové výsledky. Série závodů se účastní lyžařské kluby z celé České republiky i dokonce i několik klubů ze zahraničí.

 

První letošní závod seriálu Leki Cup 2018 zorganizoval Ski Team Harranti Harrachov, který do všech kategorií závodu nasadil i své reprezentanty. V sobotu i v neděli se jel obří slalom. Mimo vítězů jednotlivých kategorií (výsledky jsou na tomto linku) byl vyhlášen i absolutně nejrychlejší závodník a závodnice dne (bez rozdílu kategorie). Překvapením bylo, že nejrychlejší čas na trati dosáhla dívka (ročník 2007), která porazila i řadu favoritů z chlapeckých kategorií. Titul „Rakeťák“ si odnesla Klára Dupalová z TJ Bižuterie a Jan Knobloch ze Ski klubu Špindl. Cenou byl diplom podepsaný Radkem „Raketa“ Čermákem, českým rychlostním lyžařem, držitelem mnoha rychlostních rekordů v ČR i zahraničí.

Motivací pro děti po oba závodní dny byla mimo diplomů a medailí i možnost vyhrát řadu hodnotných cen, podepsané číslo od olympioničky Šárky Strachové nebo reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla a osobně převzít ceny z rukou akrobatické lyžařky Nikoly Sudové.

 

Servis pro závodníky

Lyžaře přímo na trati fotografoval Josef Štěpán, který profesionální fotografie závodníků vystavuje na svém webu. Netradiční službou pro závodní týmy, kterou organizátoři připravili je video záznam jednotlivých jízd, který je možné shlédnout na Dartfish.tv. Reportáže České televize z Leki Cupu v Zásadě lze shlédnout ve Zprávičkách na ČT:D (premiéra 21. 1. 18:40) a Sportu v regionech na ČT Sport (premiéra ve čtvrtek 25. 1. 12:30).

 

Závody v rámci Leki Cupu

Do celkového pořadí Leki Cupu se započítává 7 nejlepších dosažených výsledků z 12 plánovaných závodů jednotlivců. Účast ve finálovém závodě není povinná pro hodnocení závodníka (závodnice) v celkovém pořadí série.

Další závody Leki Cupu se budou v případě dobrých sněhových podmínek konat v areálech Vysoké nad Jizerou, Rokytnice Studenov, Špičák, Kamenec a finále na Ještědu. Více informací o seriálu Leki Cup 2018 najdete na www.lekicup.cz.

 

Sponzoři Leki Cupu

Závody mají dva hlavní garanty a sponzory. Je to především firma Don Quiet, český výrobce závodního lyžařského oblečení a závodních kombinéz, který každý rok podporuje seriál v podobě odměn pro nejlepší závodníky seriálu. Další firmou, která seriál podporuje je firma Level Sport Koncept, která je výhradním dovozcem značky Leki, po které seriál získal název. Mezi sponzory

závodů v Zásadě patřilo i Ski Centrum Zásada, Město Liberec a Liberecký kraj, PRE, ART Glass Schovánek, Česká spořitelna, Coca-Cola, Kindergarten, Apogeo, Caffe Milani, T-mobile, Gold Sport, Icebug, zlateslitky.com, MySelf, Restaurace Za Pecí Harrachov, Restaurace David Harrachov, Restaurace Terassa Harrachov, Sport Čermák Harrachov, Outdoor Distribution, Spoody - Iveta Ježková, Nikola Sudová, Šárka Strachová, Kryštof Krýzl, Ester Ledecká, Ondřej Bank a rodiče dětí ski klubu Harranti Harrachov.

 

HARRANTI Ski Team Harrachov

Organizátor prvních dvou závodů Leki Cupu 2018 ve Ski Centru Zásada byl Ski club Harranti Harrachov. Tento klub funguje teprve od roku 2013, ale mladí svěřenci šéftrenéra Jana Konopky už zaznamenali řadu úspěchů. Impulsem ke vzniku Harrantů byl nápad majitele lyžařské školy Classic Ski School, Vítka Poledna, obnovit v Harrachově závodní lyžování. Členská základna každoročně roste a dnes v klubu trénuje 66 dětí nejen z Harrachova, ale i Prahy a dalších měst. Oficiální stránky klubu: www.harranti.cz. Facebook @harranti: https://www.facebook.com/harranti

 

Zásada Ski Centrum

Dějištěm prvních dvou závodů seriálu Leki Cup 2018 se stala Zásada Ski Centrum - rodinný lyžařský areál v Jizerských horách s 30 letou tradicí lyžování. Nachází pod hřebenem Černé Studnice nedaleko Jablonce nad Nisou v nadmořské výšce 520 - 635 m n. m. Díky umělému zasněžování je lyžování možné i v případě nedostatku přírodního sněhu.

Areál nabízí dvě sjezdové tratě: Dětská sjezdovka je cca 100 m dlouhá a vhodná pro začátečníky. Druhá sjezdová trať na které se konají závody je přehledná a široká sjezdovka vhodná pro široké spektrum lyžařů. Dopravu lyžařů na vrchol sjezdovky zajišťuje 450 m dlouhá poma.

Areál Zásada Ski Centrum je pohodlně dostupný z 8 km vzdáleného Železného Brodu (12 km od Jablonce nad Nisou, 20 km od Liberce, 40 km od Mladé Boleslavi, 100 km od Prahy). Více na www.zasadaskicentrum.cz.